Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkušenosti zákazníků

20. 2. 2010

Až po čase jsem pochopil že stavební boom dal vzniknout více stavebním firmám s pochybnou minulostí bez zkušenosti. Podobný příběh je ukrytý pod krásným lidovým názvem, který evokuje lidský přístup, solidnost a přijatelné finanční zatížení.

Každý kdo se rozhodl využít služeb nově vzniklé firmy Lidové bydlení s.r.o. mi musí dát za pravdu, že jde o zkušenost velmi drahou s nejistým výsledkem. Co jisté je, že ztratíte iluze, které jsou v počátku předhazovány jako krásný sen o novém bydlení v Lidovém domě.
  

 

Obrazek
(fotografie uveřejněna s laskavým svolením autora)

Postupně se na těchto stránkách objeví více fotografií z různých staveb, které pan Petr Peške zahájil. O dokončení se určitě hovořit nedá, ale to až v dalších příspěvcích.

Vaše komentáře jsou vítány a tak prosím pište.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lidové bydlení s.r.o.

(Man, 24. 11. 2015 17:39)

Firma Lidové bydlení s.r.o. si nezaslouží mít klienty. Několik rodin na Liberecku přivedla do vážných problémů.

Nezaplacená faktura

(Jan Lode, 21. 11. 2015 13:34)

Opět jsem měl tu možnost mluvit s p.Peškem ohledně nezaplacené faktury za písek.Proto varuji lidi kteří by s p.Peškem začínali cokoli
stavět.

Dluh

(Jan Lode, 12. 11. 2015 9:54)

Dejte pozor na P.Peškeho dovezl jsem mu písek před 4 měsíci a dodnes mi ho nezaplatil.

Znamení z hůry ???

(Casali, 5. 2. 2013 15:29)

Dnes je to skoro rok, kdy jsme s amnželkou uvažovali o novostavbě rodinného domu a proto jsme mimo jiné oslovili i firmu Lidové bydlení s.r.o. s tím, že bychom si rádi prohlédli právě rozestavěný dům v Nové Vsi u Liberce. Pan Peške nám ochotně vyšel vstříc a dohodli jsme se, že až se bude druhý den vracet z právě probíhající stavby v Mnichově Hradišti ozve se nám a navečer bychom se sešli k prohlídce. Bohužel ........čekali jsme marně. Ani druhý den, ani třetí den nikdo nevolal. Ozval se až skoro za čtrnáct dní a kdy že bychom se tedy přijeli podívat :-))) S díky jsme odmítli. Nebudeme dávat peníze někomu, kdo není schopný dodržet slovo. Navíc v okamžiku, kdy jedná s potencionálním klientem !!!
Dnes jsem narazil na tyto stránky a jsem moc rád, že jsme tenkrát vyškrtli firmu Lidové bydlení s.r.o. ze seznamu uvažovaných stavebních firem.
Že by znamení z hůry ??? :-)))

Zkušenost

(Roman, 3. 4. 2012 12:54)

Dobrý den, dlouho jsem Váhal zda něco přidám do konverzace a nakonec jsem se rozhodl, že ano.
S panem Peškem jsem se poprvé seznámil, když jsem ještě pracoval ve stavebninách jako obchodní zástupce kdy mě oslovil, že má zájem začít stavět rodinné domy za lidové ceny. Vzhledem k tomu, že jeho dlouholetým zaměstnání byl pojišťovací agent a neměl ani vzdělání ani praxi toto provést důrazně jsem ho od toho zrazoval. On mě však neposlechl. Znovu jsme se setkali když stavěl v Raspenavě několik domů vedle sebe, které jsou mimo jiné i tady v galerii. To už jsem měl svoji stavební firmu a pan Peške po mě chtěl ty domky postavit. Vzhledem k použitému materiálu, mimochodem nejlevnějšímu na trhu a také nejhoršímu, peněžní odměny za m3, která byla srovnatelná s cenou z roku 1993 jsme se rozhodli, že to odmítneme a na práce jsme nenastoupili. Zatím posledním zážitkem byl prosinec 2011 kdy jsme nastoupili na dřevostavbu, která byla ve stádiu hrubé stavby a stála téměř 2 mil a provedení se rovnalo učnům z 1 ročníku musím konstatovat, že Firma Lidové bydlení je velkým problémem nás stavařů a jen prohlubuje nedůvěru lidí ve stavební firmy. Pan Peške by se měl vrátit k tomu co umí a stavařinu nechat profesionálům, protože stavařina se prostě nedá dělat metodou pokus omyl. Ty fotky co jsem tady viděl jsou něco strašného a opravdu lituji lidí, kteří byli nuceni toto podstoupit.

Re: Zkušenost

(Pro Romana, 5. 4. 2012 7:04)

Dobry den,
nejsem jednatelem firmy LB, ale rád bych se s Vámi sešel a probral, co je na Vašem článku pravda a co pouze počernění firmy

Re: Re: Zkušenost

(Jiří, 19. 6. 2012 21:52)

Také by mne zajímalo, zatím mám s panem Peškem naopak pozitivní zkušenosti...

Re: Re: Zkušenost

(Roman, 27. 12. 2012 10:43)

Nemám zájem někoho očerňovat, podělil jsem se jen o vlastní zkušenost.

Re: Zkušenost

(Josef, 9. 11. 2012 11:34)

No, a co pan Peske umi? K cemu by se mel vratit? Co vim nabizel levnou kosmetiku, pak pojisteni a ted toto,...Dnes o vsech byvalych cinnostech mluvi sam s posmechem... Vlezlost je mu vlastni, takze chapu, ze se dokaze vnutit..., ale ze mu na to dneska jeste nekdo skoci, to nechapu..., opravdu stavarine nerozumi a i kdyz mu lide z oboru neco poradi, neridi se tim,...bohuzel. Chce rychle vydelat a jak jinak stavet, nez rychle a jak jinak vydelat vice, nez nakupovat levne veci a prodavat draze. Uz od pohledu je zjevne, ze tomu nerozumi, kdo ma prumerne IQ, zjisti to rychle a snadno. Ostatni si proste tu hubu asi musi namlit, aby ve zkusenostech pokrocili dal...

sdělení voličům

(Poslanecká sněmovna, 22. 12. 2012 19:10)

Vážení voliči,
děkujeme Vám za Vaší přízeň v roce 2012,díky které jsme si mohli navýšit platy.
Žádáme Vás o utažení Vašich opasků,abychom mohli ještě více ušetřit a tím si i v roce 2013 navýšit naše odměny.
Pochopte prosím,jsme pod velkým politickým tlakem,máme velkou odpovědnost vůči Vám voličům a zasloužíme si tedy nějakou tu korunu navíc.

Děkujeme

Vaši poctivý a pracovití zákonodárci

První a poslední kontakt s touto firmou

(Kristýna, 11. 5. 2012 8:16)

Dobrý den,
včera jsem měla možnost s panem Peškem mluvit telefonicky, kdy se mi, ač jsem na aaapoptávce poptávala základovou desku, snažil vnutit, že nám postaví celou stavbu. Zval mě, ať se přijedu podívat na rozestavěné domy...které podle komentářů zde staví už docela dlouho :-o. Na mou otázku, jaký má technologický postup u dřevostaveb, mi řekl, že "jak si řeknu, tak to udělá". Prima, ale čekala bych, že v rámci zachování nějakého standardu a také pro případnou záruku si na něčem bude z technologikého hlediska trvat. Chtěla jsem se s ním rozloučit s tím, že se podívám na jeho stránky, protože o něm nic nevím a pak bych se v případě zájmu ozvala. Tím jsem ho vytočila, řekl, že internet je bulvár a že se tam všichni jen očerňují, že skladbu stěn na jeho stránkách stejně nenajdu a s čím že mám problém.... Tak jsem mu upřímně řekla, že s jeho jednáním a že takovým tónem spolu komunikovat nebudeme. Teprve pak jsem objevila tyto stránky a tím jsem si jen potvrdila první dojem.

Re: První a poslední kontakt s touto firmou

(roman, 18. 6. 2012 0:35)

se nepooser !

Lidové bydlení

(pp, 10. 2. 2011 20:17)

Po přečtení komentářů je vhodné firmu Lidové bydlení mediálně zveřejnit.

REFERENCE

(XX, 29. 12. 2010 20:16)

Jste před rozhodnutím? Žádejte reference na f. Lidové bydlení a majitele, jednatele, developera to vše v jedné osobě.

Varování!

(Stavitel, 24. 5. 2010 21:54)

Zdá se mi nepochopitelné, že v dnešní době může existovat firma (a MÍT I nějaké ZÁKAZNÍKY), když nemá žádnou odbornost. Nemá žádnou představu o technických normách a tudíž porušuje naprosto základní parametry stavebních postupů (chybné je vše už od založení stavby přes hrubou stavbu až po krov a vybavení). Je jen otázkou času kdy dojde k nějakému maléru vlivem nedodržení technologických postupů. Naštěstí existují instituce, na něž Vám všem doporučuji, a případným dalším poškozeným také, se obrátit. Především je to Česká obchodní inspekce "http://www.coi.cz/cs/" a nebo Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků "http://www.ckait.cz/".
Firma Lidové bydlení, s.r.o. zneužívá neznalosti a důvěřivosti lidí.
V žádném případě se NEJEDNÁ O ODBORNOU FIRMU!!!

Lidové bydlení

(Stavebník Nová Ves, 15. 5. 2010 20:46)

Po roce ukončení spolupráce s firmou Lidové bydlení jsme si znovu vzpomněli.
Sledujeme večerní program v TV a najednou lup a bez obrazu. Volám techniky DiGi TV. Ano přijedeme a vyřešíme. Návštěva technika nás moc nepotěšila. Pane chyba není na naší straně, ale někde v rozvodu! Technik nám pomohl dohledat problém. Koax kabel na TV je někde ve stěně přerušen! Bohužel s kabelem nejde z nějakého důvodu hnout, v chráničce povytáhnout. Uf sekání zdí, štuky, lišty, vymalováno. Žena málem omdlela.
TV technik dohledal zkoušečkou šotka. Spojka na koax kabelu zazděná v obvodové zdi. TV technik kroutí hlavou, nikdy nic podobného neviděl. Opravil dal profi spojku. Zedník zazdil, já přemaloval.

TV technik 4 hodiny práce, doprava 2.190,-
Zedník ze známosti 800,-
Moje práce malíře 0,- (pouze čas)

Obr 01 – pro jistotu přeměřuji kde je spoj kabelu ve stěně
Obr 02 – spojka za 20 korun od Libového bydlení, která nás stála téměř 3 tis!

Normální?

(Kokoška, 12. 5. 2010 0:38)

Normální jsou, nenormální je, to co tu je zveřejněno.

jste normální

(for admin, stavebník,novák, staveb, 11. 5. 2010 21:23)

NEVIM, NA CO SI HRAJETE!!! JSTE FAKT UBOZÍ!!! TRAPÁCI!!!

Admin

(Prokop Bárta, 2. 5. 2010 14:56)

Děkuji za posílání Vaší fotodokumentace. Fotografie z 10.4. jsem umístil do sekce Lidové bydlení v akci III a fotografie ze dne 1.5. do Lidové bydlení IV. Ještě jednou děkuji za Vaše fotografie, pomáhají nám všem.

Lidovka

(stavebník, 1. 5. 2010 22:43)

Hezký den, posílám fotky.
Lidovka opět řádí. Zákazník to přeci zaplatí!
1/ bouráníčko
2/ křivost neboli rovinnost věnců na délce zhruba 4 m činí kolem 4 cm! - Ok. - Lidovka vyrovná lepenkou
3/ Lidové hoši jsou hračičkové